Sanat Başarılarımız

Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı tarafından Pandemi dönemi dolayısıyla sağlık çalışanlarımıza minnet duygumuzu ifade etmek amacıyla düzenlenen “Sağlık Çalışanlarına Vefa” konulu Türkiye Geneli Resim Yarışmasında 7A Sınıfı Öğrencimiz Beren ERTEN Ankara İl 1. Si olmuştur. Öğrencimizi kutluyor başarılarının devamını diliyoruz.
TÜZYEKSAV/Liderler Okulları TÜRKİYE KOROLAR ŞENLİĞİNDE ÖDÜL ALDI.
TÜZYEKSAV/Liderler Ortaokul Koromuz bu yıl 24. Türkiye Korolar Şenliğine çok sesli eserlerle katıldı. 15 Haziran 2019 Cumartesi Temsile çıkan Koromuz, Jüri üyeleri tarafından sözlü olarak çok övgü almasının ardından, YAPITI YORUMLAMADA KORO-ŞEF UYUMU BAŞARI Ödülü ile de takdir edildi. Emeği geçen Öğretmen ve öğrencilerimizi kutluyoruz..
TÜZYEKSAV LİDERLER OKULLARI 2019-2020 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINDA BAŞARILARINA YENİ BAŞARILAR EKLEMEYE DEVAM EDİYOR…
Türkiye Polifonik Korolar seçmesinde okulumuz Müzik zümresinin yönlendirdiği 28 öğrenciden 26 sı başarılı olurken, Devlet Opera ve Balesi seçmelerinde ise 3 öğrencimiz başarı olmuştur. Öğrencilerimizi kutlar, başarılarının devamını dileriz.
TÜZYEKSAV /Özel Liderler Okulları 2. Sınıf öğrencimiz Yiğit Göktuğ DOĞAN Türkiye Dans Federasyonu tarafından, 11.01.2020 tarihinde Ankara’da düzenlenen Dans yarışmasında Minikler E1 kategorisinde TÜRKİYE 4.sü olmuştur. Öğrencimizi kutluyor başarılarının devamını diliyoruz.
https://youtu.be/bqDy-PiRcp4
5. AB İNSAN HAKLARI KISA FİLM YARIŞMASI ÖDÜLLÜ FİLM “BEN HALA ÇOCUĞUM”

Devlet Opera ve Balesinden Başarı Ödülü

2018-2019 Eğitim Öğretim yılında 4.sınıf öğrencimiz Duru AKİZ, okulumuz yönlendirmesiyle sınavlarında başarılı olup Devlet Opera ve Balesi bünyesinde Leyla Gencer Korosu’nda aktif olarak bir çok opera ve bale oyununda çocuk oyuncu olarak görev almış, “Onlar A’capella” grubu ile de 23 Nisan Özel klip çekiminde yer almıştır. Bu yıl 16 temsil gerçekleştiren öğrencimiz, gösterdiği performans ile Ankara Devlet Opera ve Balesi tarafından başarı plaketi almaya layık görülmüştür.

Halk Oyunları Başarısı

Gençlik ve Spor Bakanlığı Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından düzenlenen yarışmada, 8.  Sınıf Öğrencimiz Defne GÜRAKAN ve ekibi ANKARA 2.si olmuştur.

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılında Uluslararası ROYAL ACADEMY Sınavlarında Başarılı Olan Öğrencilerimiz:
Ahsen Zeynep DÖNER Piyano kategorisinde Grade: 5’i
Ekin EYÜPOĞLU Piyano kategorisinde Grade: 3’ü
Ozan Mert İBİŞ Piyano kategorisinde Grade: 2’yi
Zeynep EYÜPOĞLU Piyano kategorisinde Grade: 1’i
Zeynep YAYLA Yan Flüt kategorisinde Grade:1’i
Alp ÖCAL Keman kategorisinde Grade:3’ü
Ali Ekim AKAR Keman kategorisinde Grade:2’yi geçmiştir. Öğrencilerimizi kutluyoruz.

Türk-Amerikan Derneği’nin Unicef Türkiye Milli Komitesi eş sponsorluğunda gerçekleştirdiği “ÇOCUK-BARIŞ EL ELE” konulu resim yarışmasında resimleri sergilenmeye değer görülen öğrencilerimiz Cevahir Beyza OĞAN VE Mustafa Yiğit KARA’yı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

MONAMİ PASTEL BOYA YARIŞMASINDAKİ DERECELERİMİZ
Bu yıl ki teması “Çocuk ve Çevre” olarak belirlenen Geleneksel Monami Pastel Boya Resim Yarışmasında 3. Sınıf öğrencimiz Berk Kemiksizoğlu 2. olmuştur. 5. Sınıf öğrencimiz Eylül TORUN,6. Sınıf öğrencimiz Ahmet ÇOŞKUN ve 3. Sınıf Öğrencimiz Burak EGE DUYMAZ ise başarı belgesi kazanmıştır. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 

Bir mutluluğu da paylaşmanın heyecanını yaşıyorum. Ülkemizin madenlerini keşfeteceğiz diye çıktığımız yolda bu seferde çocuk yazar Bade Sıla Karataş’ı Türk yazın hayatına kazandırıyoruz. Üstün Zekalılar Vakfi kurulduğundan bugüne ülkemizin çocuklarını keşfetmeye ve onlara destek olmaya devam ediyor. Bizlere destek olan tüm veli, öğrenci, öğretmen, yönetici ve tüm paydaşlarımıza teşekkür ederim. Bilimde, Sanatta, Sporda Geleceğin Liderlerini Keşfetmeye ve Yetiştirme ye devam edeceğiz.( Erdal KİZİROĞLU Vakıf Başkanı)