Resim Sergisi

Çocukların ilk tanıştıkları sanatlardan birisi resim sanatıdır.Çocuklar ellerine ilk geçen kalem ya da benzeri malzemelerle hiç düşünmeden karalamalar yaparlar.Ve bu karalamalar zamanla gelişir, özgünleşir.
Hayal gücü tüm sosyal alanlar için en önemli faktördür ve hayal gücünün en yüksek olduğu zamanlar çocukluk dönemleridir.
Duygularını, hayallerini yansıtmaları için en faydalı yöntemdir.Resim yapmak, kendilerini ifade etmek için harika bir yöntemdir.
TÜZYEKSAV Özel Liderler Okulları olarak Görsel Sanatlar dalında çalışmalar yapan tüm öğrencilerimizin katılımıyla, geleneksel olarak her yıl Görsel Sanatlar Sergisi düzenliyoruz.

Öğrencilerimiz bu festivale, karakalem çalışmalarından sulu boya tekniğine kadar yaptıkları birçok resim, tuval çalışmaları, üç boyutlu heykeller ve canlı performans gösterileri ile katılırlar.
Geleneksel Görsel Sanatlar Sergisi düzenleyerek öğrencilerimizin daha mutlu, daha sosyal, görsel algısı gelişmiş ve özgüveni yüksek bireyler olarak yetişmeleri hedeflenmektedir. Ayrıca Görsel Sanatlar alanında yetenekli öğrencilerimizin bireysel sergileri de açılarak bu alana teşvik edilmekte ve öğrencilerimiz onurlandırılmaktadır.