Tarihçemiz

Okulumuz  2013-2014 eğitim öğretim yılında Türkiye Üstün Zekalılar ve Üstün Yetenekliler Eğitim Kültür Sağlık Vakfı  (TÜZYEKSAV) işbirliği ile Ankara Batıkent ve Dikmen’de  faaliyetlerine başlamıştır.

Türk eğitim ve öğretimine katkıda bulunmak amacıyla her türlü bilimsel, sanatsal, sosyal, kültürel çalışmaları yapmak,  hem yurt içinde hem de yurt dışında ülkenin kalkınması ve tanıtılması konusunda önemli roller üstlenmek hedeflenmiştir. Geleceğimiz olan çocukların hayata hazırlanmasında ve eğitiminde önemli rol üstlenmek kuruluş felsefemizin temeline konmuştur.

Okulumuz;

Üstün zekalı ve üstün yetenekli bireylerin yeteneklerini ve yaratıcılıklarını erken yaşta fark ederek,bu çocuklara özel; zenginleştirilmiş,
tematik, farklılaştırılmış, modüler, proje tabanlı eğitim vermektedir.

Bu çerçevede eğitim verecek olan eğitimciler, alanında uzman eğitimci ve akademisyenler tarafından  seçilmekte, üstün yetenekli olarak tanımlanan çocukların öğrenme özelliklerine ve kişisel özelliklerine göre eğitim almasını sağlamaktadır.

Okulumuz;  geleceğin bilim insanını, sanatçısını, sporcusunu, “Lideri”‘ni yetiştirme hedefi doğrultusunda 2016-2017 eğitim öğretim yılında TÜZYEKSAV Liderler  Okulları adını almıştır ve bu hedef doğrultusunda çalışmalarını sürdürmektedir.